amatérský sitcom TV VONA


Postavy v seriálu

Karel Točna

Majitel bytu, ve kterém spolubydlící žijí. Je spíše flegmatik, rozvážně myslící, občas naivní a optimistický. Mezi jeho záliby patří: Startrek, cvičení s Dádou (pro dospělé) apod. Točnův otec chodil pravidelně v 70. letech darovat semeno do spermokampeliček (tehdá spermobanky nebyly) a tak má Karel Točna spousty bartrů, kteří mu jsou navíc k nerozeznání podobní!

 

Jirka Mátoha

Jeho rodiče zemřeli za záhadných okolností a Jirkovi zůstalo jenom jeho video. Proto uvítal, když se mohl přestěhovat ke svému kamarádovi Karlu Točnovi. Jirka je trochu vychcánek, rád využívá jiné pro svůj prospěch, je vychytralej a lakomej. Rád chodí do strptýz baru, má v TV rovněž rád Cvičení s Dádou (pro dospělé) a samozřejmě porno. Jirka zásadně nepracuje a všemožně se tomu brání.

 
Bohdan Mrš
Mozek celé party. Je sečtělý, rozvážný, konzervativní a udržuje "pořádek" v Točnově bytě. Vše naznačuje tomu, že Bohdan je či byl agentem CIA a kromě svého studia dělal i "jinou práci". Ze své původní rodiny odešel do podnájmu ke Karlovi, neboť byl zneužíván vlastní Babičkou, která ho nutila mejt jí "špínu pod prsama".

 
Ringo Vonák
Poněkud jednodušší pohodář, pracující pro Český Telecom, který miluje pivo. Musel se odstěhovat od rodičů po té, co omylem poblil jejich pejska. Od té doby žije v podnájmu u Karla Točny podobně jako ostatní.Vedlejší postavy:

Jáchym Známka
místní pošťák, který čas od času k Točnům zavítá. V epizodě 16. ho Ringo, co by opičák, zmlátil

Hubert
Jáchymův kolega z epizody 17.

 
Šuki
Dočasný Točnův spolubydlící v epizodách 9 a 10 - měl rád marihuanu a vyhulil se z podoby - v každym z dílu jej hrál jiný herec.

Doktor Lohnický
Místní lajdácký lékař - mimojiné i hrdina jiného seriálu TV VONA - ÍÁR (více na https://vona.sf.cz/). - Doktor Lohnický zíáskal lékařský titul podvodem, většina pacientů mu umírá či "mizí za záhadných okolností" a nebo se samovznítí. Lohnického skvěle hraje Lukáš Helcl a vystupoval v epizodách 1 a 7.