amatérský sitcom TV VONA


Z natáčení

Seriál Na Točně vzniká nejrpve vlastním nápadem na děj. Většinou se u pivka nápad prodiskutuje a pak začne autor pracovat na scénáři. Dříve byl scénář hotov za pár dní, avšak v poslední době si dáváme více záležet, takže scénář někdy vzniká i řadu měsíců a často se na něm podílí i více lidí. Pokud je již hotovej scénář, začíná nejtěžší část - natočit jej. Nejtěžší je ale paradoxně to, abysme se všichni sešli - bohužel s tím jak má každý z nás spousty dalších zálib a povinností se často stává, že nám pak výjde jeden víkend za cca 2 měsíce, kdy můžeme všichni. První epizody Na Točně jsme většinou natočili za víkend - v sobotu se začlo a v neděli bylo hotovo - nyní se i samotné natáčení protahuje na několik měsíců a např Točna 16 - Genex byla natáčena na třikrát během roku a půl.

Při natáčení je nejtěžší udržet pozornost a soustředěnost "herců".. ale zas né za každou cenu, je důležitý, aby nás to bavilo a aby byla na place sranda. Jak probíhá samotné natáčení, se můžete např podívat   zde

Po natočení všech scén se celý pořad převede z DV kazet do počítače a následuje další pracná část - střih. Dříve jsme epizody stříhali z analogové kamery na video, takže střih byl rychlý, ale bohužel nepřesný. Současná digitální technika a moderní střihové programy umožňují tvořit kvalitní pořady, tvořit i jednoduché triky či působivé titulky. Samotný střih často trvá i měsíc (dle náročnosti a délky pořadu). Do většiny dílů Na Točně se při střihu do zvukové stopy přimíchával i umělý smích po vzoru amerických sitcomů. Je však možné, že u budoucích dílů od tohoto upustíme.